Ana Sayfa Haber Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Türkiye’de fidan dikme kampanyası başlattı

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Türkiye’de fidan dikme kampanyası başlattı

Türkiye’de 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak bir dünya rekoruna imza atan „Geleceğe Nefes“ seferberliğine Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) olarak „Toprağa fidan, insana can“ sloganıyla başlattığımız fidan kampanyasıyla destek veriyoruz.

Türkiye’de 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak bir dünya rekoruna imza atan „Geleceğe Nefes“ seferberliğine Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) olarak „Toprağa fidan, insana can“ sloganıyla başlattığımız fidan kampanyasıyla destek veriyoruz.

Ülkemizde 11 Kasım’da saat 11.11’de 81 ilde ve 2023 noktada fidanların dikimiyle start verilen projeye destek amacıyla yaşama geçirdiğimiz „Toprağa fidan, insana can“ kampanyamız çerçevesinde sıla yolu üzerindeki Hamzabeyli – Edirne güzergahında bir orman alanı oluşturacağız.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ’nce tahsis edilen araziye ilk fidanlarımızın dikimini 11 Kasım’da gerçekleştirdik.

Hedefimiz söz konusu alana Avrupa’daki vatandaşlarımızın sayısı kadar fidan dikmek.

Sadece Avrupa Türkleri için tahsis edilen bu alanda her Avrupalı Türkün en az bir fidanın olması en büyük amacımızdır.

UID Genel Merkezimiz öncülüğünde Kızılay ile Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen kampanyamıza Avrupa’daki iş insanları, kurum ve kurulușlar ile dernek ve sivil toplum kuruluşlarının destek vereceğine inancımız tamdır.

Bu bağlamda Avrupa’da yaşayan bütün vatandaşlarımıza kampanyamıza destek çağrısında bulunuyoruz.

„Bir tıkla , fidanlar dikilsin, ormanlar yeșersin“ diyerek kampanyamıza start veriyoruz.

Vatandaşlarımız www.uidfidan.org sayfasından bir tıkla Ziraat Bankası Frankfurt Şubesi, Kızılay hesabına diledikleri miktarda fidan dikimi için bağışta bulunabilirler.

Bir fidan için bağış miktarı 2 Euro’dur.

Bağışlanan her 25 fidanlık meblağ karşılığında vatandaşlarımıza isimlerinin yazılı olduğu sertifika tanzim edilecektir. Ayrıca en az bin adet fidan bağışlayanlar adına koru oluşturulacaktır. Koruların girişine bağışta bulunan vatandaşlarımızın adları yazılacaktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğün’e izin döneminde kullandığımız sıla yolu üzerinde yer alan müstesna bir alanı kampanyamız için kullanıma açmış olmasından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Kampanyamız, daha yeşil bir Türkiye özlemiyle yanıp tutuşan Avrupalı Türklere hayırlı olsun.