Ana Sayfa Haber Köln Başkonsolosu Erciyes, AK Autoport’u ziyaret etti

Köln Başkonsolosu Erciyes, AK Autoport’u ziyaret etti

Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, iş dünyasına gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Köln’de faaliyet gösteren Türk firmalarına nezaket ziyaretlerine devam ediyor.

Başkonsolos Erciyes, Köln şehrinde otomotiv sektörünün tanınan simalarından birisi olan Türk iş adamı Trabzonlu Yakup Ak’ın firması AK Autoport Köln GmbH firmasını ziyaret etti.

2018 yılında Köln Başkonsolosluğu görevine başladığını söyleyen Erciyes, Köln bölgesindeki Türk firmalarını ziyaret ederek, kendileriyle tanışmak ve görüş alış verişlerinde bulunmak maksadıyla ziyaret ettiğini ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Başkonsolos Barış Ceyhun Eriyes’e teşekkür eden Yakup Ak, 30 yılından bu yana sektörde hizmet veren bir firma olduğunu söyledi.
10 bin metrekare alan üzerine kurulmuş, 250 – 300 araç kapasitesili ve satış filosunda 1500 – 2000 araç bulunduran bir firma olduklarını ifade eden Ak, 30 çalışanı ile başta Araç Muayene İstasyonu (TÜV) olmak üzere araçların A’dan Z’ye bakım ve onarımın yapıldığı tam teşekküllü servislerinin de olduğunu belirtti.

Otomotiv sektörüne ilişkin birçok konuda karşılıklı fikir alışverişinde bulunmasının ardından Başkonsolos Erciyes, Yakup Ak’a teşekkür etti ve AK Autoport çalışanlarına başarılar ve kolaylıklar dileyerek bol müşteriler ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Müteşebbis yapısı tanınan Türk işadamlarının, her sektörde başarılı olduklarına dikkat çeken Başkonsolos Erciyes, başarılı iş adamı ile tanışmaktan duyduğu memnunniyeti dile getirdi.

Başkonsolos Erciyes, Yakup Ak’ın refakatinde firmayı gezdi, sergilenen araçları inceledi.