Ana Sayfa Haber Atina’da cenaze törenlerine yüzlerce katılım, Batı Trakya’da 50 kişi

Atina’da cenaze törenlerine yüzlerce katılım, Batı Trakya’da 50 kişi

Atina’da Koronavirüs Kuralları Hiçe Sayılırken, Batı Trakya’da Yasaklar Devam Ediyor!

Komandonun cenaze töreninde Koronavirüs kuralları hiçe sayılırken, Batı Trakya’da cenaze, düğün dernek, sosyal etkinlik yasakları devam ediyor!

Hayatını kaybeden Komandonun cenaze töreninde Koronavirüs mesafe kuralları hiçe sayılırken, Batı Trakya’da cenaze, düğün dernek, sosyal etkinliklerdeki yasaklar devam ediyor!

Geçtiğimiz gün Atina’nın Megara bölgesinde gece eğitimi sırasında paraşüt ile atlayan Komando Çavuş hayatını kaybetmişti. Talihsiz askerin Atina’daki cenaze töreninde Koronavirüs kurallarının hiçe sayıldığı görüldü. Cenaze törenine yüzlerce katılım olduğu gözlemlendi.

Ancak bir gün önce de Gümülcine’de eski bağımsız Milletvekili İsmail Rodoplu’nun cenaze töreninde emniyet ekipleri kuralların harfiyen uygulanmasına yönelik, cenaze töreninin kalabalık olmaması için sabah saatlerinden itibaren uyarılarda bulunmuştu. Ve nitekim de merhum Milletvekili İsmail Rodoplu’nun cenaze töreni yaklaşık 50 kişinin katılımıyla sınırlı tutulmuş ve yasada belirtilen Koronavirüs kuralları harfiyen uygulanmıştı.