Ana Sayfa Haber Almanya’da Mevlid-i Nebi Coşkusu

Almanya’da Mevlid-i Nebi Coşkusu

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami derneklerinde “Peygamberimiz ve Gençlik” temayı 2018 Mevlid-i Nebi haftası coşkuyla idrak edildi.

Karlsruhe bölgesinde 64 DİTİB cami derneğinde Mevlid-i Nebi haftası misafir katılımcıların desteği ile yoğun bir şekilde tamamlandı.

17-25 Kasım tarihleri arasında idrak edilen Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyla özellikle gençlere Peygamber sevgisi adeta nakşedildi.

Karlsruhe Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun’un organize ettiği DİB. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Sicil Şubesi Daire Başkanı Orhan İşler’in konuşmacı olarak katıldığı programlarda Hz Peygamber ve gençlik, Hz Peygamberin gençlere mesajları ve hayatının hayatımıza yansımaları konuları işlendi.

Yoğun ilginin göndüğü Mevlid-i Nebi etkinliklerinde bölgelerde cami derneklerine devam eden öğrencilerin yapmış olduğu özel programlara ayrı bir renk kattı.

Hafta boyunca süren Mevlid-i Nebi Haftası dahilinde gençlik prgoramları, sabah namazı buluşmaları, Hz Peygamber ve gençlik temalı paneller ve çocuklara yönelik bir dizi etkinliklerler düzenlendi.