Ana Sayfa Haber UID’den Almanya Şansölyesi Dr. Merkel’e destek mektubu

UID’den Almanya Şansölyesi Dr. Merkel’e destek mektubu

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), Almanya Şansölyesi Dr. Angela Merkel başta olmak üzere tüm siyasi parti genel genel başkanlarına destek mektubu gönderdi.

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Bülent Bilgi’nin imzası ile gönderilen mektupta şu ibarelere yer verildi:

Sayın Almanya Sansölyesi Dr. Merkel,
Korona salgınının hızla yayılması, tüm dünya için büyük bir zorluk oluşturmuş ve insanlık tarihinde nadir görülen bir hadise olarak ortaya çıkmıştır. Bu nedenle etkili tedbirler almak hepimizin ortak görevidir. Toplumumuzun korona salgınını mümkün olan en az zararla hızlı bir şekilde atlatabilmesini sağlayabilmenin tek yolu budur.

Bu nedenle, federal hükümetin ve eyalet hükümetlerinin son dönemde karara bağladığı önleyici tedbirleri memnuniyetle karşılıyoruz. Bu aşamada belirlenen önlemleri ve tedbirleri tutarlı bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) olarak alınan bu önlemleri memnuniyetle karşılıyor federal hükümete, eyalet hükümetlerine ve belediyelere desteklerimizi sunuyoruz.

Belediyelerin bu önlemleri uygulamada özel bir görevi olduğundan, yerel bağlatılarımız ve üyelerimizle, ilgili belediyelere işbirliği konusunda yardımcı olmabilmekten mutluluk duyarız.
Bu krizi mümkün olan en kısa sürede ve olabildiğince az zararla aşabilmek için tüm vatandaşları belirlenen kurallara uymaya çağırıyoruz.

Sadece birlikte güçlüyüz.
Saygılarımla

Bülent Bilgi
(UID Başkanı)

Ayrıca Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) şube teşkilatlarının da faaliyet gösterdikleri şehirlerdeki belediye başkanları ve siyasi parti temsilcilerine benzer mektup gönderildiği bildirildi.