Ana Sayfa Haber Spaichingen UID şubesi açıldı

Spaichingen UID şubesi açıldı

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Spaichingen şube teşkilatı açıldı. Açılış töreniyle birlikte Spaichingen UID şube teşkilatının genel kurulu yapıldı.

Spaichingen UID şube teşkilatının genel kurul ve açılış törenine Freudenstadt, Villingen-Schwenningen, Pforzheim, Bruchsal, Offenburg UID şube teşkilatların başkan ve yöneticilerinin yanı sıra Spaichingen ve çevresinden davetliler katıldı.

Elazığ ve Malatya depreminde hayatlarını kaybedenlerin yad edildiği genel kurulda Spaichingen UID şube teşkilat başkanı Ertuğrul Yücel, Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının başta dinine, diline ve kültürüne sahip çıkarak yaşadıkları ülkelerin ekonomik ve siyasal alanlarda varlıklarını daha etkili göstermeleri ve sosyal hayatın içinde daha fazla rol almaları gerektiğine dikkat çekti. Başkan Yücel, “Spaichingen UID şube teşkilatının bundan sonra bugüne kadar olduğu gibi Spaichingen ve çevresindeki vatandaşlarımıza elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Spaichingen UID şube teşkilatı yaptığı genel kurulla yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu: Ertuğrul Yücel (Başkan), Salih Şener (Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı), Adem Yakut (Siyasi İşler ve STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcısı), Muhammed Şaplak (Sekreter), Ali Altan (Muhasib), Serkan Akyüz (Halkla İlişkiler), Hatice Şener (Kadın Kolları Başkanı)