Ana Sayfa Haber Sırakaya, “Gün fedakarlık yapma ve sosyal dayanışmamızı en üst seviyeye çıkartma günüdür”

Sırakaya, “Gün fedakarlık yapma ve sosyal dayanışmamızı en üst seviyeye çıkartma günüdür”

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya, dünyayı saran korona virüsü tehlikesine karşı sosyal medya hesabından bir mesaj gönderdi.

Sırakaya, YouTube hesabından verdiği mesajında şöyle konuştu:

Yurtdışında yaşayan saygıdeğer büyüklerim, değerli kardeşlerim, kıymetli dostlarım hepinizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavürüs sürecinin en başından itibaren yurtdışındaki vatandaşlarımızın durumunu çok yakinen takip ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Bugün almış olduğumuz üzücü bir habere göre Almanya’da yaşamakta olan 81 yaşındaki iki vatandaşımız Hakk’ın rahmetine kavuşmuş durumda. Sadece Almanya’da değil, Fransa’da, İngiltere’de, Hollanda’da, Belçika’da, Avusturya’da, İsviçre’de ve Almanya’da olmak üzere toplam 29 vatandaşımız Hakk’ın rahmetine kavuşmuş durumda. Kendilerine bir kez daha Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabır-ı cemil temenni ediyorum.

Kıymetli dostlarım,
Gün fedakarlık yapma günü. Gün sosyal dayanışmamızı en üst seviyeye çıkartma günü. Bu dayanışmamızı sergilerken birbirimizle yakınlaşarak değil, birbirimizle kucaklaşarak değil, sosyal mesafemizi artırarak gösterme günüdür. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi: “Evimizde kalacağız, sosyal mesafemizi artıracağız.” Bunu yapabilmenin en önemli yollarından bir tanesi komşularımıza, akrabalarımıza, dostlarımıza yapmış olduğumuz ev ziyaretlerini minimize edeceğiz, mümkünse sıfırlayacağız. Bu hem kendimize karşı sorumluluğumuz, hem toplumumuza karşı sorumluluğumuz ama aynı zamanda milletimize karşı bir sorumluluğumuz.

Kıymetli dostlarım,
Yurtdışına vize ile gitmiş ve orada bulunan Türkiye’ye gelmek isteyen, Türkiye’de bulunup yaşamış oldukları ilgili ülkeye gitmek isteyen vatandaşlarımızın taleplerini anbean alıyoruz. Bunu sağlayabilmemiz için Dış İşleri Bakanlığımız ilgili ülkenin Dış İşleri Bakanları ile yapmış oldukları görüşmelerde uçuş izninin sağlanabilmesinin imkanlarını araştırmaya devam ediyorlar. İlgili ülkeler uçuş izni vermeden Türk Hava Yolları’nın bu ilgili ülkelere uçuş veya sefer yapabilme imkanının olmadığını belirtmek istiyorum. Bu konudaki çalışmalarımızı da devam ettiriyoruz. Sizlerden gelecek güzel haberlere sevinip, kötü haberlere üzüldüğümüzü belirtirim.

Kalın sağlıcakla.