Ana Sayfa Haber Köln ve Essen Başkonsolosluklarında 15 Temmuz şehitleri anıldı

Köln ve Essen Başkonsolosluklarında 15 Temmuz şehitleri anıldı

15 Temmuz menfur darbe girişiminin dördüncü yıldönümü münasebetiyle Köln ve Essen Başkonsolosluklarında düzenlenen anma programlarında 15 Temmuz şehitleri rahmetle ve kahraman gazilere şükranla anıldı.

15 Temmuz şehitleri anma programı saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Essen Başkonsolosu Şener Cebeci ve Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes günün anlam ve önemine binaen yaptıkları konuşmalarda, Fetö terör örgütü tarafından gerçekleştirilen, ancak halk tarafından bertaraf edilen hain 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde, bu hain girişimi hatırlamak ve hatırlatmak, darbe girişiminde hayatını kaybeden aziz şehitleri ve gazileri minnet ve şükranla anmak üzere bir araya gelindiğini söyledi.

15 Temmuz demokrasi ve milli birlik gününe vurgu yapan Başkonsolos Erciyes ve Cebeci, “15 Temmuz birlik ve beraberliğimiz olduğu sürece herşeyin üstesinden geleceğimizin hatırlatıldığı bir gündür. Bu bakımdan gerek yurt içinde gerek yurt dışında birlik ve beraberliğimiz daim olmasını diliyorum. 15 Temmuz şehitlerimizi, Türkiye’mizin kurucusu ulu önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor onların aziz hatıralarını önünde saygıyla eğiliyor, kahraman gazilerimize ve yüce milletimize şükranlarımızı arz ediyorum” ifadelerini kullandılar.

Başkonsolusluklarda 15 Temmuz gecesi yaşananları anlattığı fotoğraflar sergilendi. Anma programı yapılan dualarla sona erdi.