Ana Sayfa Haber DİTİB gençlik kolları “Gençlik Eğitim Semineri” ile bir araya geldi

DİTİB gençlik kolları “Gençlik Eğitim Semineri” ile bir araya geldi

Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu’nun organizesinde NRW-Köln bölgesi cami derneklerinin gençlik kollarının başkan ve yöneticilerine yönelik “Gençlik Eğitim Semineri” Dahlem ZSU Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti.

08-09 Şubat 2019 tarihleri arasında yatılı düzenlenen “Gençlik Eğitim Semineri”nde; cami gençlik yönetiminde olan gençlik temsilcilerinin görev ve sorumlulukları, 2019 yılı hedefleri, DİTİB aidiyeti önde olmak üzere bir çok konu işlendi.

DİTİB Genel Merkez Gençlik Koordinatör Yardımcısı Gökhan Uygun’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde Uygun, “DİTİB Gençlik Çalışmaları ve Gençlik Kolu Başkanlarının Görev ve Sorumlulukları” konu başlığında bir sunum yaptı.

Birlik ve beraberliğin ancak ortak aidiyet bilinci ile oluşacağını söyleyen Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, “Seminerin asıl amacının cemiyetlerde görev alan gençlik kolu başkan ve yöneticilerinin bilinçlenmesi, aidiyet hissinin artması ve gençliklerin birbiriyle olan muhabbetin pekişmesidir” dedi. Kuzey konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ait olma hissi psikolojik olarak kendimizi güvende hissetmemizi sağlar, dayanışma içinde olabilme hissi verir. Ait olma duygusu, ortak hedefe doğru ahenk içinde koşabilmek adına çok önemli bir unsurdur. Aile içinde, iş ortamında, her tür toplulukta ve toplumda aidiyet büyük önem taşır. Bir insan, kendisini bir yere ait hissetmiyorsa, orada ne gelişme olur ne de sağlıklı süreçlerden söz edilebilir.“

Köln DİTİB Bölge Gençlik Kolu Başkanı Anıl Miraç Arslan „Sosyal medya kullanımı ve iletişim” konu başlığında yaptığı sunum ile “Gençlik Eğitim Semineri” sona erdi.

Seminer sonunda katılımcı gençlere DİB yayınlarından “Warum bin ich Muslim geworden?“(Niçin Müslüman oldum?) kitabı hediye edildi.

 

Ercüment Aydın / Dahlem