Ana Sayfa Genel Avustralya ve Yeni Zelandalı Müslümanlardan Diyanet heyetine sevgi seli

Avustralya ve Yeni Zelandalı Müslümanlardan Diyanet heyetine sevgi seli

Yeni Zelanda’da terör saldırısında şehit olan ve yaralanan Müslümanların aileleriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve heyetine sevgi seli.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısında şehit ve gazi aileleriyle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Tüm dünyada tepki çeken terör saldırısında teröristin ikinci hedefi olan Linwood Camisi’ne girişini engelleyerek can kaybının artmasını önleyen ve „Kahraman“ olarak bilinen Afganistan asıllı Abdul Aziz, kahvaltının ardından, „Diyanet İşleri Başkanlığı heyeti bu zamanda ihtiyaç duyduğumuz sevgiyi bizimle paylaştı, Sayın Başkana ailesini bırakıp, buralara kadar bizimle kederimizi paylaşmaya geldiği için teşekkür ediyoruz.“ dedi.

Nur Camisi’nde yaralanan ve halen yoğun bakımda tedavi gören Zekeriya Tuyan’ın eşi, çocukları, anne ve babasının da katıldığı program, hayatını kaybedenler için okunan duanın ardından sona erdi.

Yeni Zelanda’dan Avustarlya’nın Melbourne kentine gelen Başkan Erbaş ve heyetine müslümanlardan yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Erbaş’a Yeni Zelanda programında Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay ile Sidney İdari ve Sosyal İşler Ataşesi Bilal Aksoy eşlik etti.

Diyanet Haber