Ana Sayfa Haber 156 yıllık İHK’nın gençlik organizasyonuna alındı

156 yıllık İHK’nın gençlik organizasyonuna alındı

DORTMUND Sanayi ve Ticaret Odası’nın (İHK) gençlik organizasyonu olan Wirtschaftsjunioren İHK bünyesine ilk kez bir Türk şirketi olan Ares GmbH’yi dahil etti. Dortmund, Kreis Unna, Hamm bölgesini içine alan İHK Wirtschaftsjunioren bünyesinde 40 yaş altı 170 genç şirket ve yönetici barındırıyor. Bölgede bulunan genç şirket ve yöneticilerin gelişimine katkı sağlayan İHK Wirtschafstjunioren’e Ares GmbH’nin sahibi genç girişimci Erkan Doğanay (32) da törenle katıldı.

200 BİN ÜYENİN İÇİNDE

Törende konuşan Erkan Doğanay, Almanya çapında 200 bin üyesi bulunan İHK Wirtschaftsjunioren bünyesinde kendilerinin de yer almasının gurur verici olduğunu söyledi.Geçen yıl İHK’dan en hızlı büyüyen girişimcilik ödülü aldıklarını belirten Erkan Doğanay,’’Daha sonra Türk şirketi olarak beni de bünyelerinde talep edildim. Bir yıl boyunca faaliyetlerimiz ve şirketimizin çalışmaları takip edildi’’dedi.

EN BÜYÜK AİLE ŞİRKETLERİ ARASINDA

Ares GmbH olarak Almanya çapında ün kazanmış ve ülkede en önde gelen aile şirketleri arasına da alındıklarının dikkatini çizen Erkan Doğanay,’’Artık çalışan ekibimiz 70 kişiye ulaştı. Avrupa’nın dört yanına cam, duş kabinleri, tüm banyo ürünleri satışı gerçekleştiriyoruz. Yeni fabrikamızı önümüzdeki 18 ay içinde daha da büyüterek toplam 1500 metrekare daha üretim alanı açacağız. Yıllık ürün üretimimiz 80 bini geçiyor. Bu ürünlerin hepsi müşterilerimizin özel siparişi üzerine yapılıyor’’diye konuştu.

Doğanay hedeflerinin, ayna ve cam alanında teknolojinin getiridiği her imkanı kullanarak yenilikleri piyasaya taşımak olduğunu belirterek kendilerine www.spiegel21.de online sayfasından ulaşılabilineceğinin altını çizdi.

Cengiz PARLAYAN / LÜNEN